Vaše názory a dotazy

Re: Re: Renovace

Dobrý den,děkuji moc za cenné rady.Velmi se Vám omlouvám za pozdní odpověd,ale přes léto nějak nestíhám....Sehnal jsem si bohužel už jen zbytek paraloidu asi 200gramů z odkazu zde(již ho nemají v nabídce) ještě objednám chelaton a zkusím nejdříve jeho aplikaci na nějakých dílech co mám doma.Odrezovač s taninem od f.Worko jsem sháněl v Klatovech v prodejně uvedené na stránkách Worka bohužel ho neměli a koupil jsem na oko podobný od f.Kittfort na kterém uvádějí ,,s taninem" asi ho i obsahuje, ale jinak je to klasický s kys.fosforečnou(a řádně kyselý,jak radíte ochutnání).Až v druhé prodejně jsem sehnal original Worko za 130kč mnohem levněji než přímo v jejich eschopu tak mohu jen doporučit ostatním z okolí.Jinak mohu doporučit postup který jsem použil při ,,renovaci" kývačky kde chromované části na kterých nebyl při prvním pohledu skoro žádný chrom(výf.kolena jak lešenářská trubka)nádrž ,řidítka atd.jsem menší části namáčel a větší -nádrž,výfuky pouze ,,pajcoval"obyčejnou houbou na nádobí v odrezovači s kys.fosfor. několika výrobců podle který byl zrovna k mání.Hrubý rez jsem odstraňoval druhou stranou houby na které je ,,vlna"podobná brusnému rounu.Chrom který se pod vrstvou rezu objevil poté přeleštil jemnou tekutou leštící pastou hadrem jen rukou.Po té už jen pajcování konkorem, které se se musí za čas opakovat.Barevné části přeleštěné tempem nebo jen ručně leštěnkou určenou pro strojňí leštění a výsledek za pár korun stojí za to....Děkuji za vaše pěkné stránky a nové články.Zdraví Vás V.Steidl

Přidat nový příspěvek